بروزترین و حرفه ای ترین پاورپوینت های آموزشی مدارس ( توسط دبیران مجرب مربوط به هر درس)
پاورپوینت مدارس

اطلاعیه فروشگاه

توجه : هنگام خرید روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا زمان دریافت کدپیگیری سفارش ادامه دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید و یا بانک عامل را تغییر دهید. در صورت مشکل میتونین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:30 الی 24 و پنجشنبه ساعت 12 تا 24 و جمعه 24 ساعت جوابگوی شما هستم. با تشکر

درس پژوهی : علوم تجربي دبستان (زمين پويا)

درس پژوهی : علوم تجربي دبستان (زمين پويا)

فرمت فایل : ورد

تعداد صفحات :26

قسمتی از متن :

 

چکیده

 

پژوهش حاضر به صورت کیفی از نوع درس پژوهی با عنوان زمين پويا ودر مدرسه ی .....  اجرا شده است . این درس پژوهی به صورت گروهی و با مشارکت    همکاران فرهنگی با موضوع مذکور به اجرا در آمد .

 

ازآن جا که مساله ی آتش فشان  از موضوعات بسیار مهم و جزو اهداف آموزشي دوره ی ابتدایی می باشد ، لذا چالش های پیش روی گروه در این حوزه این بود که ما چگونه می توانیم در تدریس به صورت موثر عمل کرده و اهمیت درس را به صورتی شایسته به دانش آموزان بفهمانیم  .

 

پس از اجرای طرح درس اولیه ( سناریو ) و بازبینی آن ، نهایتا سناریو در کلاس تدریس و توسط اعضای گروه به مشاهده و نقد و تحلیل گذاشته شد و در تدریس مجدد نیز اصلاحاتی صورت گرفت که نتایج ذیل از این اجرا حاصل گردیده است  :

 

v    وجود دوربین و همکاران ناظر در کلاس موجب جلب توجه دانش آموزان و خروج کلاس از روند طبیعی می گردد  که در تدریس مجدد سعی در رفع این اشکال گردید  .

 

v       برخی از دانش آموزان بسیار کم حرف بوده و لزوم رفع این مشکل به نظر می رسد  .

 

v       در تدریس مجدد مشکل گردش صحیح مجری در سطح کلاس ، برخورد خشک اولیه با دانش آموزان برطرف گردید  .

 

v       مجری با طرح سوالات مختلف و طرح جملات ناقص جهت تکمیل آن توسط دانش آموزان  کم حرف سعی در فعال کردن دانش آموزان می بودند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه :

 

درس پژوهی : فرایندی است پژوهشی که بر چرخه یادگیری گروهی –کیفی مشارکتی و مداوم کارگزاران آموزشی شامل تعین مسئله – طراحی – عمل ، بازاندیشی و بازبینی یافته ها استوار است . در درس پژوهی کار با مسئله شروع می شود .

 

اگر می خواهید آموزش را بهبود بخشید اثربخش ترین جا برای این کار کلاس درس است و بهبود در کلاس درس در درجه ی اول اهمیت است .

 

فصل اول

 

تعريف و تبيين مساله و توصيف چالش هاي موجود  :

 

در جلسه ی گروه های آموزشی دبستان شهید فهمیده آموزگاران مشكل دانش آموزان  این دبستان دریادگیری درس علوم تجربی را مطرح نمود . يكي از اعضاي تيم درس پژوهي  مشکل بودن یادگیری درس آتشفشان چون  برای دانش آموزان عینی نیست وامکان مشاهده ی مستقیم این پدیده وجود ندارد را مطرح نمود

 

بنابر این مقرر گردید الگوی مناسب طرح درسی برای آموزش در س آتشفشان ارائه گردد  وهمکاران زمینه ی مناسبی برای شرکت در جشنواره ی درس پژوهی پیدا کنند.بنا بر اين اعضای گروه بر آن شدیم تا این مشکل را که به نظر اعضا ،مشکلی مهم وموثر می باشد را با روش تدریسی که رهنمون کننده ی دانش آموزان به اهداف آموزشی و تربیتی می باشد حل نماییم .

 

تبيين ضرورت و اهميت موضوع:

 

آموزش و پرورش ابتدايي در كشورمان در كانون‌هاي آموزشي به نام دبستان صورت مي‌گيرد. براساس آيين‌نامه اجرايي مدارس، مصوب 1379 شوراي عالي آموزش و پرورش، دبستان عبارت است از واحدي تربيتي كه آن را وزارت آموزش و پرورش تأسيس مي‌كند. براساس همين آيين‌نامه دانش‌آموزاني كه در اول مهر، 6 سال تمام داشته باشند مي‌توانند در پايه اول مدارس ابتدايي ثبت‌‌نام و به مدت 5 سال در آن تحصيل كنند.بررسي ويژگي‌هاي نظام آموزش و پرورش كشور‌هاي مختلف نشان مي‌دهد كه آموزش دورهِ ابتدايي در اغلب آنها از اهميت خاصي برخوردار است و مهمترين مقطع تحصيلي به شمار مي‌رود. به همين دليل در قانون اساسي و قوانين آموزش همگاني كه شامل آموزش و پرورش دورهِ ابتدايي نيز هست، حق برخورداري همهِ كودكان براي پرورش كامل استعدادهايشان در اغلب اين ممالك شناخته شده است.امروزه ضرورت و نقش دورهِ آموزش و پرورش ابتدايي را فقط در توسعه مهارتها و قابليت‌هاي شناختي به طور اعم و آموزش و آماده كردن كودكان براي ورود به مدارج تحصيلي بالاتر خلاصه نمي‌كنند، بلكه آن را به طور اخص عامل و اساس هرگونه تحول آغازين در عرصه رشد و توسعه اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي مي‌دانند. نقش ثمربخش نظام آموزش همگاني، از جمله آموزش ابتدايي، از يك سو در تبديل كردن انسانها به افرادي بالنده از نظر فرهنگي و اجتماعي است و از سوي ديگر تأمين‌كننده دانش عمومي مورد نياز نيروي انساني در بخشهاي گوناگون اقتصادي و اجتماعي و خدمات به ويژه در ممالك در حال رشد است.

 

ما در اين مقال بر آنيم با توجه به اهميت و ضرورتي كه موضوع درس زمين پويا  دارد درس پژوهي خود را در اين باره انجام دهيم.

 

 

 

درصورت مشکل در خرید مرورگر خود را (موزیلا فایرفاکس , کروم یا اکسپلورر) یا بانک عامل خود را تغییر دهید


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
pooya_1729290_8949.zip501.9k

درس پژوهی تغییرات مواد

درس پژوهی تغییرات مواد فرمت فایل : ورد تعداد صفحات :25 قسمتی از متن :   چکیده   پژوهش حاضر به صورت کیفی از نوع درس پژوهی با عنوان «تغییرات مواد » و در مدرسه نگار یار روستای شعبان شهرستان نهاوند اجرا شده است.این درس پژوهشی به صورت گروهی و با مشارکت 7 نفر از همکاران فرهنگی با موضوع مذکور به اجرا درآمد.   از آن جا که مسأله آموزش علوم کودکان در پایه‌های ابتدایی نیازمند استفاده از شیوه& ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان